(ФОТО) Таа беше првата победничка на Ѕвездички, а денес нема да ја препознаете!

(ФОТО) Таа беше првата победничка на Ѕвездички, а денес нема да ја препознаете!

Објавена во: Stars // Музика

Во првата сезона на музичкото натпреварување „Пинкове ѕвездице“, Марија Сердар беше онаа која го освои првото место. Со својот глас ги освои симпатиите на публиката, но и на жирито. Скоро секој нејзин настап беше проследен со своечки овации и аплаузи кои водителката едвај ги прекинуваше.


Во периодот додека траеше натпреварувањето таа се бореше со килограмите, а денес е тотално непрепознатлива. Видно ослабена, Марија е дури непрепознатлива.

 Но, музиката е се уште нејзина најголема љубов. Неодамна, таа имаше настап во Берлин, Германија каде што сите присутни ги оставила без зборови.

Во продолжение погледнете како денес изгледа Марија.

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: