Меган Фокс - најубава жена во светот, доби неверојатна конкуренција

Меган Фокс - најубава жена во светот, доби неверојатна конкуренција

Објавена во: Мода // Moj стил

Холивудската актерка Меган Фокс многумина ја сметаат за една од најубавите жени во светот. Виткото тело, светлите очи и црната коса се заштитен знак на актерката, но сепак постои една дома која по изгледот вешто и конкурира.

Глаудија Аленде е Инстаграм модел, а се проби благодарејќи на својата неверојатна сличност со актерката Меган Фокс. Бујните облини, долгата коса и неверојатно сличните очи и искпресии на лицето на Клаудија ја лансираа со светот на моделингот.

Преубавата Бразилка има 25 години и живее во Парана. Со само 19 години се пријавила за изборот Miss Bum Bum во Бразил. Иако не ја освоила престижната титула, преку ноќ станала интернет сензација.

Сличноста е толку голема, што многу списанија ја ангажирале да ја сликаат во провокативно издание и потоа фотографиите ги презентирале како на нив да е познатата актерка. Навистина не може да се одрече дека двете дами наликуваат една на друга, но Клаудија гордо истакнува дека на неа, за разлика од Меган, се е природно.

View this post on Instagram

life is cool by the pool

A post shared by Claudia Alende (@claudiaalende) on


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: