Музички времеплов: Еволуцијата на Канје Вест - со која песна направи пресврт во својата кариера?

Музички времеплов: Еволуцијата на Канје Вест - со која песна направи пресврт во својата кариера?

Објавена во: Stars // Музика

Еден од најпознатите рапери во светот, Канје Вест изминатиот период е постојано во медиумите, а најмногу поради разводот со неговата поранешна љубов, старлетата Ким Кардашијан...

Сѐ поретко се пишува за неговата музика, па затоа ние решивме да ве потсетиме на неговата еволуција.

Имено, тој започнал да рапува уште во далечната 1996 година, а во видеото во продолжение ќе може да ги погледнете неговите најдобри претставувања од таа година, па сѐ до 2018.

Што мислите, со која песна, неговата кариера почна да оди во нагорна линија?


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: