Музички времеплов: Северина некогаш и денес

Музички времеплов: Северина некогаш и денес

Објавена во: Stars // Музика

Познатата пејачка Северина Којиќ, постојано е во центарот на вниманието, најчесто тоа е заради нејзиниот изглед и топ форма, а некогаш тоа е поради односот со сопругот Игор Којиќ и бројните шпекулации кои се шират во јавноста за сметка на нивната врска.

Моментално пејачката престојува на Малдивите и од таму често соделува фотки, а забележително е дека изгледа подеднакво добро како и на почетокот од нејзината кариера, на околу 18. години.

Зад себе има многу одржани концерти и петнаесеттина албуми, но на почетокот на кариерата таа, како и секоја млада пејачка, се борела за своето место на естрадното небо.

Погледнете како изгледала тогаш споредено со денес.
НЕКОГАШ:ДЕНЕС:Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: