ВИКЕНД ХОРОСКОП: Еден знак веќе во сабота го чека вистинска љубов

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Еден знак веќе во сабота го чека вистинска љубов

Овен

Недоразбирање со партнерот. И понатаму не доаѓате до решение поради вашата тврдоглавост. Некогаш мора да се сложите на компромис. Погледнете околу себе - времето е прекрасно - љубовта повторно ви чука на врата!

Бик 

Немојте да се плашите да ги покажете вашите чувства на партнерот. Доверувањето ќе ви помогне да се чувствувате подобро.

Близнаци

Размислувате за стара љубов која повеќе не ви е достапна. Фокусирајте се на она што се случува сега за да не препуштите некоја можност за емотивна врска.

Рак

Немојте да се затварате во себе, споделите со партнерот што ве мачи и заедно ќе пронајдете решение. Се чувствувате уморно, повеќе одмарајте и не грижите се - се ќе биде во ред!

Лав

Можна е нова симпатија, што посебно ќе ви одговара, но немојте да се залетувате. Има многу „риби во базенот“.

Девица

Се чувствувате задоволно во врската и уживате во времето со партнерот. Сончевото време ќе ви ги наполни батериите и двајцата ќе се чувствувате убаво покрај езеро, море, базен - уште веднаш заминете на некаде надвор од градот и уживајте во новата авантура.

Вага

Пробајте да избегнете конфликт бидејќи и вие и партнерот сте напнати, па работите не може добро да завршат ако тргнете по тој пат.

Шкорпија

Несигурни сте во врската, бидејќи не знаете кои се намерите на партнерот. Не давате голема важност на работите кажани во лутина. Понекогаш е добро нешто да се премолчи.

Стрелец

Партнерот ви замерува дека немате доволно време и е во право. Малку повеќе потрудете се, бидејќи крајот на викендот може да го дочекате со скршено срце.

Јарец

Пробувате да ги сокриете своите вистински емоции од партнерот, но не успевате во тоа. Најдобро е да бидете искрени.

Водолија

Партнерот пробува да ве анимира, но не успева. Не дозволувајте семејните проблеми да влијаат на вашата врска. Сепак е викенд.

Риби

Партнерот со нетрпение очекува да му го посветите своето внимание, слободно повеќе уживајте во заедничките моменти на нежност и сонување. Летото е идеално за романса.

Можеби ќе ве интересира: