Бојата на коса на оваа девојка ќе се промени пред твоите очи!

Бојата на коса на оваа девојка ќе се промени пред твоите очи!

Објавена во: Мода // Moj стил

Ако досега не сте знаеле, новиот тренд на боење на косата, кој потполно го „полуде“ светот се вика split dye. Како што можеш да претпоставиш од самото име, косата се дели на половина и се бои во две бои.

До сега си модела многу девојки на социјалните мрежи кои те воодушевиле со овој тренд, а меѓу нив се и некои ѕвезди како Хилари Даф и Ноах Сајрус. Сепак, една девојка ги „победи сите“ така што покажа како со помош на овој начин на боење на косата, можеш во секунда потполно да ја промениш бојата на косата. Таа на платформата Reddit објави gif, на кој косата во само еден момент и се менува од плава во циклама.

Gif – погледнете го овде!


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: