Четката за заби во служба на убавината

Четката за заби во служба на убавината

Објавена во: Мода // Moj стил

Четката за заби e една од најважните алатки за убавина, бидејќи благодарение на неа забите се здрави и убави. Веќе сигурно знаеш дека треба да ја менуваш често, затоа не ја фрлај старатa четка за заби бидејќи може да ти користи. Измиј ја со врела вода и употребувај ја за:

-  Да ги средуваш веѓите. Испрскај ја со малку лак за коса и исчешлај ги веѓите.

-  Да ги исчиштиш ноктите. Натопи ја со маслиново масло и исчеткај ги ноктите.

-  Да ги расчешлаш трепките по нанесување на маскара.

-  Благ пилинг на усните. Нанеси дебел слој балзам за усни и потоа нежно помини ги усните со помека четка за заби.

-  На крајот четката можеш да ја користиш и за чистење на твојот накит или валканите балетанки и патики.


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: