„Дедо ти си моето сонце“: Внуката Мелани со емотивен говор му го честиташе роденденот на пејачот Шако Полумента (ВИДЕО)

„Дедо ти си моето сонце“: Внуката Мелани со емотивен говор му го честиташе роденденот на пејачот Шако Полумента (ВИДЕО)

Објавена во: Совети // Семејство

Пејачот Шако Полумента објави емотивно видео од неговата внука Мелани, која му посветила убави зборови на својот дедо за неговиот роденден.

Мелани е негова внука од ќерката Ријана.

„Кога се доживуваат вакви моменти, тогаш тоа е врв на животот и задоволството. Во тие моменти светот ви се менува во главата, па се прашувате...„Дали е ова реалност?“ -Зошто да не се радуваме секој ден со убави моменти, настани и задоволство....Секој...“, напиша Полумента под објавата.


Мелани вовидеото вели: „Среќен роденден, те сакам.Твојата внука секогаш ќе биде тука до тебе. Дедо ти си моето сонце, насмевка знаеш како даме направиш среќна, затоа ова го пишувам со љубов. Твојата внука Мелани“.


Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: