Денес е Светски ден на пицата: ТикТокерката Марија има 3 рецепти со кои секој може да си ја направи дома (ВИДЕО)

Денес е Светски ден на пицата: ТикТокерката Марија има 3 рецепти со кои секој може да си ја направи дома (ВИДЕО)

Објавена во: После „Школо“ // DIY

Да наздравиме со парче пица!

Денес е Светски ден на пицата, а тоа значи дека мораме да јадеме пица! Пицата е омилено јадење на многумина, а денес наместо да ја нарачаш, направи ја сама. Пред да помислиш дека не го можеш тоа, со овие рецепти сме сигурни дека ќе успееш.

Профилот на Мариај Мазалин е место кое го посетуваме кога сакаме да зготвиме нешто вкусно и да ги воодушевиме блиските луѓе. Споделува едноставни рецепти кои секој може да ги направи, секако доколку ги следи нејзините упатства. Денес е Светски ден на пицата, па затоа е логично денес да се јаде пица. Знаеме дека звучи комплицирано, но Марија има 3 рецепти кои се идеални и за почетници. 

# Пица на тортиља

@marijamazalin Pizza tortilja u 5 minuta  5 minute pizza tortilla #recept #recepti #recipe #jednostavnirecepti #brzirecepti #lakirecepti #recipes #pizza #tortilla #easyrecipes @marijamazalin original sound - Marija Mazalin

# Пица со грчки јогурт

@marijamazalin Brza pizza s grckim jogurtom  Quick and easy pizza with greek yogurt  #pizza #recept #recipe #grcki jogurt #brza #recept #greekyogurt #quick #easy #recipe #delicious #yummy #tasty #jednostavnirecepti #easyrecipes #marijamazalin original sound - Marija Mazalin

# Пица со тесто од продавница

@marijamazalin Tajna brze pizze #pizza #recipe #recipes #recept #recepti #brzirecepti original sound - Marija Mazalin

фото: Принтскрин / ТикТок

Објавена во: После „Школо“ // DIY

Можеби ќе ве интересира: