Денес во луксузна вила во Бежанијска коса, а некогаш... Погледнете како изгледа скромната куќа во која живеела Александра Пријовиќ (ФОТО)

Денес во луксузна вила во Бежанијска коса, а некогаш... Погледнете како изгледа скромната куќа во која живеела Александра Пријовиќ (ФОТО)

Објавена во: Stars // Музика

Скромниот дом на Александра Пријовиќ ...

Пејачката чија турнеја „Од исток до запад“ поставува рекорди, Александра Пријовиќ, денес живее со сопругот и синот во луксузна вила на Бежанијска коса, но родното место на Александра Пријовиќ во Бели Манастир во Хрватска е многу поскромно.

Со нејзината мајка Борка, од која го наследила талентот за пеење, Александра живеела во скромна, но љубовна куќа додека не се преселила во Белград.

Од Бели Манастир има посебни спомени, растењето и школските денови, а неодамна пред концертот во Осиек целото семејство го посети родното место на Александра Пријовиќ. Скромниот дом кој неодамна е реновиран.

- Синоќа спиев во мојата куќа, секако. Првото место каде што отидов беше мојата куќа - гордо истакнала Пријовиќ за медиумите и додаде:

- Пораснав на овие простори и одев на училиште. Кога ќе се вратам во основно и средно училиште, кога реков дека еден ден ќе имам концерти, никој не ми веруваше. Искрено верувам дека сега се горди на сето ова. Знам дека имаше многу од нив што ги знам, со кои пораснав.

Ова е навистина посебен концерт за мене бидејќи до 18 години живеев во Бели Манастир и беше прекрасно, многу емотивно, многу сум среќна - изјави таа за Блиц.

Фото:Инстаграм
Извор: Story.rs


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: