ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Разнишани односи за еден знак

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Разнишани односи за еден знак

Овен

Доколку се занимавате со некое хоби, официјално ќе престанете со него поради екстремно лошата ситуација во која се наоѓате. Односот со партнерот е стабилен, иако сте фокусирани на своите проблеми, а не на оние на партнерот.

Бик

Ќе добиете нова понуда, за која не сте сигурни дали да ја прифатите. Односот во врската ви е стабилен. Партнерот има сериозни проблеми на кои е повеќе фокусиран, додека вие му нудите безрезервна поддршка.

Близнаци

Задоволни сте од тоа како се одвиваат работите. Ве очекува кратко патување. Партнерот и понатаму е во мрачна фаза која немате нерви, па се фокусирате на дружењето со пријателите.

Рак

Тотално сте деморализирани поради ситуацијата во која се наоѓате. Односот со партнерот дојде до крајот. Другата страна ви предлага да се разделите.

Лав

Обврските остануваат незавршени, останавте без самодоверба. Поминувате низ кризен период во врската. Ниту вие, ниту другата страна сака да попушти и да се подобри односот.

Девица

Упорни сте во решавањето на проблемите, но конкретни резултати нема. Ја прекинувате врската. Долго бевте незадоволни од истата и сега се одлучивте да ја завршите таа фарса.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира: