Добри и лоши страни на секој хороскопски знак

Добри и лоши страни на секој хороскопски знак

Секој хороскопски знак има свои добри и лоши страни. Еве ги најкарактеристичните позитивни и негативни квалитети на знаците. 

Овен Добри: весел, умен, прекрасен, лесно се зближува со луѓето, добар слушател; Лоши: ги исмева другите, се жали, памети навреди 

Бик Добри: Не осудува, безгрижен, дава добри совети, мирен;  Лоши: напорен, егоистичен, премногу воздржан

Близнаци Добри: дарежливи, весели, емоционални, забавни; Лоши: срамежливи, манипулатори, егоисти

Рак Добри: духовит, талентиран, секогаш пријателски настроен ; Лоши: премногу саркастичен, манипулатор

Лав Добри: споделува сѐ, има љубов за сите, страстен, со вкус; Лоши: некогаш се преценува, се мисли за најважен, дрдори

Девица Добри: паметна, хумана, грижлива; Лоши: рамнодушна, заборавена, пасивно агресивна 

Вага Добри: мила, весела, верна, разбирлива; Лоши: ладна, пасивна, неретко гневна, самобендисана 

Скорпија Добри: љуби, верна, послушна, грижлива; Лоши: злобнa, грубa, не ги препознава грешките 

Стрелец Добри: паметeн, храбaр, весел; Лоши: злобен, љубоморен, не знае кога да престане 

Јарец Добри: амбициозен, мудар, знае што сака; Лоши: нечувствителен, премногу објективен, циничен 

Водолија Добри: атрактивна личност, мистична, истражувач Лоши: затворена, не многу добра во комуницирањето, потиснува емоции 

Риби Добри: позитивни, атрактивни, детекторски настроени Лоши: се обвинуваат за недостатоците, споделуваат премногу работи 

Можеби ќе ве интересира: