Дождот со денови не престанува: 7 фризури кои можеш да ги носиш, а кои ќе ги преживеат дождот и влагата

Дождот со денови не престанува: 7 фризури кои можеш да ги носиш, а кои ќе ги преживеат дождот и влагата

Објавена во: Мода // Moj стил

Кога пролетта ќе заборави како е да се биде пролет...

Дождот не е најдобар пријател на фризурата. Правиме фризура, излегуваме на дожд и косата во секунда ни се расипува. За половина час, фризурата веќе изгледа непрепознатливо. 

Каква фирзура да направите за вакво време, а да го преживеете и да изгледате подеднакво добро како кога ќе ја направите дома и кога ќе стигнете на вашето одредиште откако сте се движеле по влажното време?

Во продолжение ви носиме 7 идеи за фризури кои се едноставни, а воедно и идеални за вакви денови, бидејќи дождот и влагата нема да ви направат никаква штета.

# Залижана коса со гел во стилот на „wet“ фризура

# Ниска пунџа

# Неколку мали плетенки со пуштена коса

# Лента или венче

# Неколку шноли во коса

# Качкет на глава


# Голема шнола за коса

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: