(ФОТО) 10 докази дека познатите дами немаат толку бујни коси како што изгледа

(ФОТО) 10 докази дека познатите дами немаат толку бујни коси како што изгледа

Објавена во: Мода // Moj стил

Познатите дами од светот на модата, музиката и филмот пред рефлекторите секогаш имаат беспрекорни фризури. За тоа се заслужни нивните фризери кои им овозможуваат најквалитетни третмани за косата.

Но, за нивната бујност и густина често се заслужни екстазите за коси или пак периките.

Екстензиите за коса се толку присутни што добар дел од познатите личности не се ни кријат дека ги носат. Тоа некогаш не може ни да се порече, како што е примерот со Џенифер Лопез која знае да се прошета со слатка боб фризура, за ден подоцна да заблеска на црвениот килим со раскошна коса која и е до половина.

Славните дами не користат екстензии само за продолжување туку и за волумен. Дамите со тенка коса најчесто ги користат екстензиите на копче, бидејќи тие за краток временски период значајно ги трансформираат нивните фризури и ги прават побујни.

Во продолжение погледнете неколку познати дами како изгледаат со и без помош на триковите на холивудските фризери:

# Џенифер Лопез

# Рита Ора

# Ким Кардашијан

# Парис Хилтон

# Ариана Гранде

# Памела Андерсон

# Бритни Спирс

# Тара Реид

# Кејт Бекинсаил

# Наоми Кембел

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: