(ФОТО) Кој кого копира? Меган и Кејт повторно во ист аутфит

(ФОТО) Кој кого копира? Меган и Кејт повторно во ист аутфит

Објавена во: Мода // Moj стил

Овие две дами од кралското семејство по сè изгледа имаат толку сличен вкус на облекување, па често можеме да ги видиме во слични модни комбинации.

Меган и Кејт обожаваат карирани аутфити, а посебно карирани капути.

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам неодамна беа во посета на Шкотска, каде Кејт се појави во прекрасен кариран капут во темносини и зелени тонови.

Но капутутот изгледа многу познато. Меган Маркл го носеше речиси истиот капут во текот на посетата на Шкотска, но минатата година.Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: