(ФОТО) Овој пат Ким претера со фотошопот: Ќе ја препознаете ли?

(ФОТО) Овој пат Ким претера со фотошопот: Ќе ја препознаете ли?

Објавена во: Мода // Moj стил

вНа промотивните фотографии за новата линија шминки Ким ги изненади фановите - толку ги има фотошопирано фотките што е тешко некој да ја препознае.

Коментарите кои нагласуваат дека би ни знаеле дека тоа е Ким Кардашијан доколку не ја виделе фотографијата на нејзиниот Инстаграм профил, ја засенија најавата за ковата колекција и одличниот мејк ап инспириран од 90 -тите.

На Ким Кардашијан и нејзините објави на Инстаграм секогаш се вперени сите очи, а кога ја објави противната фотка за најновата колекција шминки на никој не можеше да му побегне фактот дека Ким воопшто не личи на себе. Лицето и променето до непрепознатливост, а колку и да е заслужна шминката за тоа, поголема улога има фотошопот. И секако никој не беше импресиониран.

Усните и се поголеми, носот потенок, под окото има бемка, очите и се поблиску отколку вообичаено, а ни цртите на лицето не останале во потполност како што навистина се, а сето ова и го дадоа до знаење и следбениците во коментари. „Дали сум јас едниствениот кој не ја препозна веднаш Ким?“ - се запраша еден од многуте. Некои забележале и сличност помеѓу неа и познатата покојна R&B пејачка Аалијах.


И нагласија да не заборави која е и ја нападна поради затемнувањето на кожата и имитацијата на изгледот на Аалијах.

За Ким не е необично малку да ги среди фотографиите, но оваа голема промена не и беше потреба.

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: