Надополни го твојот зимски стил со џемпер за секоја пригода!

Надополни го твојот зимски стил со џемпер за секоја пригода!

Објавена во: Мода // Moj стил

Оваа зима ти предлагаме да изгледаш урбано и модерно, а притоа да се чувствуваш пријатно и да не ти студи. Дуксерите се „ин“, но време е да се обидеш со нешто поразлично  - твојот зимски стил надопони го со одличен џемпер и обични фармерки.

Џемперите во неколку бои лесно се комбинираат, а и совршени се за секоја прилика.

Одличен избор за празничните прослави се црвените џемпери кои освен со фармерки можеш да ги искомбинираш и со црни панталони.

Обичната маица и џемперот во две бои се секогаш одлична комбинација за вечерните излегувања.

Темно жолтата боја е одбрна за боја што ќе ја одбележи 2019 година, токму затоа наш предлог е SPRINGFIELD  џемперот во оваа боја искомбиниран со темни фармерки.

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: