Ги следи модните трендови: Миа ја промени бојата на косата!

Ги следи модните трендови: Миа ја промени бојата на косата!

Објавена во: Мода // Moj стил

Младата и надежна пејачка Миа Мустафа неуморно работи како својот глас, така и на својот изглед. Ја запознавте од музичкото шоу „Пинкови ѕвездички“, каде што стигна до големото финале.
Имено, таа од неодмна ја промени бојата на косата. Следејќи ги светските модни трендови таа ја обои косата во розово.
Па како ви се допаѓа „новата“ Миа?

фото: @miamustafa__

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: