Хани Бу Бу беше тв. сензација, додека мајка ѝ не ѝ застана на патот: Сакаше човек кој ги злоупотребуваше ДЕЦАТА, изгуби многу

Хани Бу Бу беше тв. сензација, додека мајка ѝ не ѝ застана на патот: Сакаше човек кој ги злоупотребуваше ДЕЦАТА, изгуби многу

Објавена во: Совети // Семејство

Алана Томпсон, детската ѕвезда имаше само пет години кога првпат се појави на големиот екран со своето лудо семејство во 2011 година.

Алана почнала да се натпреварува на натпревари како девојче и ја поддржувала нејзината мајка Џун Шенон, попозната како „Мама Џун“. Двете беа толку добро примени од публиката што добија свое спин-оф шоу на TLC наречено „Here Comes Honey Boo Boo“. Сепак, серијата беше откажана во 2014 година по две години - што доведе до колапс на семејството, пишува Блиц.

Серијата беше откажана по четири сезони откако Мама Џун беше видена со регистрираниот сексуален престапник Марк Ентони МекДаниел, кој претходно одлежа десет години затвор откако беше осуден за отежната злоупотреба на деца.

Откако накратко доби свое шоу за напуштање на МекДаниел, Џун го напуштила своето семејство и станала зависност од дрога, трошејќи повеќе од 2.000 долари дневно на крек кокаин.

Алана се преселила кај нејзината постара сестра, Лорин Ефирд, и била уништена кога Џун го продала семејниот дом за да го финансира сопствениот животен стил.

Отворајќи тема за употребата на дрога од нејзината мајка за време на интервјуто за Teen Vogue во август минатата година, Алана објасни:

- Многу луѓе на овој свет не сфаќаат колку луѓе навистина се погодени од дрога и алкохол, вели таа.

- Многу, многу е тешко. Тоа е нешто што не би го посакала никому, навистина. Кога мајка ми ѝ стана навистина лошо поради нејзината употреба на дрога, не знаев каде ќе завршам. Горда сум на себе за тоа колку далеку сум стигнала.

Пред нејзиниот 16-ти роденден, Алана исто така се отвори за растењето и растењето од нејзината личност „Хани Бу Бу“.

- Претпоставувам дека луѓето сè уште очекуваат од мене да бидам малку Хани Бу Бу, а јас веќе не сум тоа, рече таа.

- Само затоа што сум од југ, луѓето очекуваат да бидам селски идиот, постојано да возам на четири тркала, но тоа не е така.

Во октомври 2018 година, Алана учествуваше во Dancing with the Stars: UK Juniors и беше во пар со Тристан Јаниер - менториран од поранешниот професионалец на Strictly Come Dancing. Артем Чигвинцев.

Во септември минатата година беше објавено дека Алана се забавува со студентот Дралин Карсвел, кој живее во Џорџија.

Се тврдеше дека сестрите на Алана го одобруваат парот и покрај четиригодишната разлика и дека Дралин станал како член на семејството.

- Тој е многу љубезен, рече Алана на Е! Во одредени моменти е многу приврзан. Има многу работи за него што ми се допаѓаат. Јас сум многу, многу среќна.

Мама Џун првпат го загуби старателството над Хани Бу Бу во 2019 година, откако таа и поранешното момче Џено Доак (49) беа уапсени под обвинение за дрога.

Алана беше во центарот на жестока правна битка помеѓу нејзината мајка Џун и нејзината постара сестра Лорен, но одлуката беше донесена во јуни оваа година. Судија во Џорџија ѝ додели на Лорејна единственото старателство над Алана, со нејзините одлучувачки права за посета.

Според судските документи добиени од страна на Page Six, на мама Џун и е дозволено да контактира со својата ќерка по телефон секој ден - а исто така ќе мора да плаќа 1.100 долари месечно на ќерката како издршка додека Хани Бу Бу не наполни 18 години.

Алана ги шокираше своите следбеници на социјалните мрежи во јули оваа година со објавување на фотографија облечена во тешка шминка и долги вештачки трепки - изгледа многу поинаку од нејзините ѕвездени денови.


Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: