ХОРОСКОП: Како реагираат хороскопските знаци во налет на љубомора

ХОРОСКОП: Како реагираат хороскопските знаци во налет на љубомора

Секој хороскопски знак различно реагира на љубомората, некои знаци почесто плачат, а некои знаат и да претераат со постапките. Најлош е Овенот на кој љубомората може да му го помати здравиот разум. Девиците одат толку далеку што организираат мрежа од шпиони. Еве како хороскопските знаци се носат со љубомората: 

Овен - Ќе ви ја крене куќата во воздух. Буквално! 

Бик - Вреска од петни жили. И тоа не престанува …

Близнаци - Се однесуваат како ништо да не се случува. 

Рак - Започнува караници, ужасни караници.

Лав - Јас сум предобар за него/неа …

Девица - Организира мрежа на шпиони, за да добие што поквалитетни информации. 

Вага - Не може да се одлучи дали треба да се соочи со љубомората или не. 

Шкорпија - Одмазда! 

Стрелец -Бесен влегува во расправии. 

Јарец- Тажен е, но не се откажува - оди понатаму. 

Водолија - Сѐ чува во себе. 

Риби - Плачат, многу плачат!


Можеби ќе ве интересира: