И принцезите тоа го прават! Симпатичен момент на Кејт Мидлтон и принцезата Шарлот кој им избега и на Британците

И принцезите тоа го прават! Симпатичен момент на Кејт Мидлтон и принцезата Шарлот кој им избега и на Британците

Објавена во: Crush Of The Week, Семејство

Кејт Мидлтон и принцезата Шарлот блескаа на парадата Salute to Colors, а еден интересен момент многумина не го забележаа.

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон неодамна го имаше своето прво јавно појавување по 6 и пол месеци, што е тема на медиумски ден ширум светот, не само во Велика Британија.

По ненадејната вест дека принцезата била оперирана, а подоцна признала дека боледува од рак, Кетрин Мидлтон не се појавила пред камерите, ниту пак се погрижила за деловните обврски.

Иако се шпекулираше дека нема да се врати на работа до крајот на оваа година, принцезата реши да се појави со своето семејство на парадата на Поздравот во боја, која традиционално секоја година го одбележува роденденот на британскиот монарх.

Со неа цело време беа нејзините деца Џорџ, Шарлот и Луис, кои прво се возеле со својата мајка во кочија, а потоа биле видени на балконот на Бакингемската палата и сите биле пречекани од толпата во публиката, додека тие им мафтаа.


Слатки моменти на Кејт и Шарлот

Кејт (42) добила голема поддршка, а сакала да се погрижи и нејзините деца да уживаат во убав семеен ден и прославата на роденденот на кралот Чарлс.

Сепак, еден симпатичен момент многумина го пропуштија, а тоа беше резултат на временските услови во Лондон тој ден.

Имено, кондензацијата предизвикала целосно замаглување на прозорците во пајтонот, па го блокирале погледот на семејството кон толпата и обратно.

Кејт и нејзината ќерка Шарлот брзо се „фрлија на работа“ бришејќи ги прозорците рачно. Само кога имаа чист поглед кон толпата, весело мавтаа.

Присуството на Кејт израдува многумина бидејќи се шпекулираше дека нема да може да се појави на годишната парада, а ја пропушти и генералната проба на истата. Сепак, во друштво на членовите на семејството, Кејт чекореше храбро и покажа дека храбро се бори со последиците од својата болест.FOTO: Instagram printscreen

Објавена во: Crush Of The Week, Семејство

Можеби ќе ве интересира: