Идеи што да облечете од понеделник до петок: 5 предлози за облека за секој ден

Идеи што да облечете од понеделник до петок: 5 предлози за облека за секој ден

Објавена во: Мода // Must have

Ако смислувањето комбинации на аутфит не е вашата предност и ништо не изгледа како што би сакале, составете облека за следните денови според докажани рецепти.

Инспирацијата за облека за следната недела е тука. Ви помагаме да смислите аутфити за работниот дел од неделата, за сите денови од понеделник до петок. Не мора точно да ги копирате комбинациите што ги носат овие инфлуенсери, туку само да ги приспособите на работите што ги имате во вашиот плакар. И сигурно има некои работи кои може да ви бидат од корист, ако веќе ги немате истите како нив.

Понеделник: маица и здолниште со риги (или тесни фармерки)

Кошулите со пруги се хит секоја зима, а оваа не е исклучок. Вакви кошули постојано гледаме во продавниците, а доколку ги имате во вашиот плакар, особено ако е предимензионални, овој понеделник можете да го носите со здолниште или тесни фармерки. Додадете високи чизми на сè и ќе бидете топли и ќе изгледате убаво. Кожената јакна ќе изгледа одлично со се.Вторник: Зимски фустан

Зимските фустани изгледаат многу слатко и многу удобно, а доколку вие го немате, оваа инфлуенсерка има идеја како да поминете. Потребни ви се само маица и здолниште кои се комплет. Изгледа многу слично на фустан. Задолжително носете топли и дебели хулахопки.


Среда: здолниште и каубојки

Каубојките изгледаат одлично со различни комбинации. Иако тие се посебно парче обувка, тие се всушност многу разновидни, само треба да се навикнете на нив. Може да ги комбинирате со топла волнена маица и здолниште. Изгледа одлично!


Четврток: Оверсајз

Иако често се споменува правилото дека еден дел од аутфитот треба да биде потесен, а еден поширок за да изгледа убаво, правилата се таму за да се прекршат. Лабава топла кошула и популарните „деловни“ панталони се нешто што ќе изгледа добро без разлика каква боја се вашите парчиња. Со нив не можете да погрешите. Додадете накит.


Петок: Фармерки и врат

Без многу компликации. Фармерки со права нога, чизми до глужд и подготвени сте да одите.


Фото: Инстаграм
Извор: teen385.dnevnik.hr


Објавена во: Мода // Must have

Можеби ќе ве интересира: