Идеи за пролетен маникир: 15 дизајни за нокти кои ќе те инспирираат (ФОТО)

Идеи за пролетен маникир: 15 дизајни за нокти кои ќе те инспирираат (ФОТО)

Објавена во: Мода // Moj стил

Бараш идеја за следниот маникир? Еве ти 15!

Дојде пролетта и време е да побараме некои шарени и весели маникир. Се фрливме на работа и ти најдовме 15 навистина слатки и пролетни предлози. Искористи некој до нив и за својот следен или само инспирирај се!

Во зима обично на ноктите имаме снегулки и комбинација од црвени и златни бои, како и потемни нијанси, бидејќи тие се божиќни и зимски. Како што доаѓа пролетта, така и ноктите ни стануваат пошарени и повесели. Ако немаш идеја каков маникир да си направиш, ти носиме неколку предлози. Досега не знаеше какви да ги направиш, а сега нема да можеш да се одлучиш само за едни. Некои од овие предлози можеш да ги направи и сама дома, а за некои ќе мораш да ја посетиш својата козметичарка.

# Румени нокти

# Минималистички 

# Нагласување на еден нокт

# Француски маникир и цвеќиња

# Тема: црвено

# Бајковита пролет

# Шаренило

# Секој нокт во своја приказна

# Боите на виножитото со цвеќиња

# За оние кои не се обожаватели на шареното

# Точки

# Зелени

# Пролетен француски маникир

# Зелен омбре француски маникир

# Со циркони

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: