Имала само 36 килограми, мака мачела со анорексија и завршила на сонда: Шокантната исповед на Јована ги потресe сите

Имала само 36 килограми, мака мачела со анорексија и завршила на сонда: Шокантната исповед на Јована ги потресe сите

Објавена во: Совети // Boys and Girls

Јована Цвијановиќ за борбата за живот

Актуелната учесничка на реалното шоу „Елита“, Јована Цвијановиќ не престанува да ја интригира јавноста со своите приказни за афери, а сега проговори и за својот здравствен проблем.

Имено, водителот ја праша кој е нејзиниот најгорд момент, на што таа раскажа за периодот кога се борела со анорексија.

- Бев најгорда кога се излечив од анорексија, имав 36 килограми и бев на сонда за хранење. Органите почнаа да ми откажуваат и за малку ќе завршев на дијализа и после еден месец во болница и кога го изгубив кучето, го донесоа во болница да се поздравиме и после тоа сфатив што е животот и што гледаат моите родители поради мене и тогаш решив да се излечам - рече Јована, додека задругарите молчеа на нејзината приказна.

Инаку, задругарката зборуваше за односите со фудбалери и пејачи, а неодамна зборуваше и за Урош Рачиќ.

Извор: espreso.rs

Објавена во: Совети // Boys and Girls

Можеби ќе ве интересира: