Ја украде кожената јакна на свекрвата Викторија Бекам: Ја сакала уште и пред да се омажи за синот, плакарот ѝ е како рај

Ја украде кожената јакна на свекрвата Викторија Бекам: Ја сакала уште и пред да се омажи за синот, плакарот ѝ е како рај

Објавена во: Мода // In and Out

Фото: Jeffrey Mayer/JTMPhotos / INSTAR Images / Profimedia

Никола Пелц Бекам откри како гардеробата на нејзината свекрва и модна икона Викторија Бекам е „како рај“

Актерката се омажи за синот на модниот магнат Бруклин на раскошна церемонија во Палм Бич, Флорида, во април 2022-ра година. Сега Никола ја опиша гардеробата на поранешната членка на „Spice Girls“ како неверојатна и не е изненадување што таа сака пристап до нејзината завидна колекција облека и додатоци.

Никола беше видена за време на модната недела во Париз со нејзиниот сопруг Бруклин во кожна јакна Долче и Габана која изгледаше како да е излезена директно од плакарот на Викторија.

Фото : affinitypicture / BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia

Винтиџ парчето од 2001-ва година го носеше Викторија додека го бодреше Дејвид на фудбалски натпревар со бебето Бруклин во рацете.

Но, Никола откри дека јакната не ја добила од Викторија, туку дека нејзината мајка Клаудија Пелц всушност ја набавила и ѝ ја подарила.

Таа објасни: „Кога првпат почнав да излегувам со Бруклин, ѝ испратив слика од Викторија на мајка ми и мислев дека Бруклин изгледа толку слатко. Исто така, оваа јакна беше на таа слика! Години подоцна, на мое изненадување, мајка ми ми набави една“.

Никола рече дека нејзината мајка ја купила јакната од купувач кој имал архива за мода од 90-тите и раните 00-ти години и дека сега се обидуваат да откријат дали е истата јакна што беше на Викторија.

Фото: Bildbyran / Zuma Press / Profimedia

Смеејќи се, таа продолжи: „Викторија ја продаде својата во добротворни цели пред неколку години, па во тоа е мистеријата. Бруклин рече: „Дали е тоа таа јакна?!' А сите други рекоа: „Дали е тоа таа јакна?!“ Но не знаеме!“

Парот минатата недела ја прослави втората годишнина од бракот, а Никола откри дека го сака животот како мажена жена.

Извор: stil.kurir.rs

Објавена во: Мода // In and Out

Можеби ќе ве интересира: