Како да го освоите срцето на секој знак во хороскопот!

Како да го освоите срцето на секој знак во хороскопот!

Какви се хороскопските знаци во љубовта? Како сакаат да бидат освоени? Некои сакаат амбициозност, некои романтика, некои елеганција, а други се држат до традицијата. 

Овен - бидете директни, тие нека одлучуваат, бидете авантурист и дајте им простор. 

Бик - одете полека и одмерено, изгледајте добро, не играјте игри, бидете сигурни и верни. 

Близнаци - флертувајте со нив, зборувајте им многу, дајте им простор, шегувајте се. 

Рак - побарајте им помош, раскажувајте им, дружете се, бидете љубезни, грижливи и традиционални. 

Лав - ласкајте им, покажете приврзаност, направете ги љубоморни, покажете им дека се забавувате со нив. 

Девица - побарајте им помош, не глумете, покажете им дека имате здрав разум и бидете трпеливи. 

Вага - дајте им слобода, слушајте ги, бидете убави и најдобар пријател во секое време. 

Скорпија - бидете мистериозни, искрени и лојални, не им кажувајте што да прават, самите нека го направат тоа што го сакаат. 

Стрелец - сакаат шеги, но и директност и искреност, флертувајте, но дајте им простор. 

Јарец - покажете дека сте софистицирани и отмени, бидете внимателни и амбициозни, но не заборавајте на личниот простор. 

Водолија - бидете единствени, станете им пријател, дајте им слобода и изненадете ги, не бидете премногу емотивни.

Риби - бидете романтични, прво викнете ги да излезат, разговарајте со нив, глумете недостижни.

Можеби ќе ве интересира: