Како да го решите проблемот со панталоните кои ви се прешироки? Ако ременот не е опција, потребен ви е овој трик (ВИДЕО)

Како да го решите проблемот со панталоните кои ви се прешироки? Ако ременот не е опција, потребен ви е овој трик (ВИДЕО)

Објавена во: После „Школо“ // DIY

Повеќе нема да ви паѓаат панталоните...

Не знаеме како, но повремено се случува да купиме панталони кои ни стојат супер, а воедно ни се широки во половината. Понекогаш е во ред да се носи ремен, но понекогаш не е. Ременот на чуден начин ги „гужва“ панталоните и не изгледа добро. За таквите комбинации и панталони, овој трик добро ќе ти дојде.

Во таквите ситуации постојат неколку трикови кои ќе помогнат. ТикТок порано не научи на еден трик кој навистина функционира и кој редовно го користиме, а кој трик станува збор, погледнете во продолжение:

@laaguinaldo when the pants you thrift looks so good but just too loose  #fashion #fashionhack #tiktokhack #mensfashion  #thrift unforgettable - speed - INDRAGERSN

А, сега се појави уште еден трик, кој од вас ќе побара да вложите малку повеќе време, но крајниот резултат дефинитивно ќе изгледа подобро. За што станува збор, погледнете сами:

@fashion_forever_q6 loosepantshack#hacksandtips#clothinghacks#loosepants#fashionhacks#diyhackslife#clothinghack original sound - Luxury Advisor - LuxuryAdvisor

фото: Принтскрин / ТикТок

Објавена во: После „Школо“ // DIY

Можеби ќе ве интересира: