Ќерката на Соња и Јохан Тарчуловски ќе го освојува регионот: Го насмеа целото студио во „Ѕвездите на Град“, а еве што ѝ порача Саша Поповиќ (ВИДЕО)

Ќерката на Соња и Јохан Тарчуловски ќе го освојува регионот: Го насмеа целото студио во „Ѕвездите на Град“, а еве што ѝ порача Саша Поповиќ (ВИДЕО)

Објавена во: Stars // Музика

И покрај тремата, успеа да ја добие наклонетоста на жирито...

Право од Скопје, на големата сцена на „Гранд“, вчеравчеер се претстави и 17-годишната Мелани Тарчуловска, ќерката на познатата пејачка Соња Тарчуваловска. Таа ги изведе песните „Пожели среќу другима“ и „Тажна љубов среќна песна“.

И покрај големата трема која се слушаше во нејзиниот глас, успеа да се избори и да ја добие наклонетоста на жирито, кое ја награди со 5 гласа, а за свој ментор го избра Ѓорѓе Давид.

Саша Поповиќ во еден момент ја праша дали го познава Ѓорѓе од порано и зошто го избрала него.

„Никој не го избра вечерва“ - го насмеа таа целото студио со својот искрен одговор.

„По оваа реченица, среќен ти пат за Скопје, овде нема што повеќе... Ѓоле дали ја сакаш“ - се пошегува Поповиќ.

Во продолжение, поточно од 1:26:50, може да го погледнете целиот настап на младата Мелани:


фото: Принтскрин / Инстаграм / Јутјуб

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: