Кој е твојот „селебрити“ партнер според хороскопот?

Кој е твојот „селебрити“ партнер според хороскопот?

Овен - Бред Пит / Мајли Сајрус
Овните се стравствени и интересни па логично е за себе да бараат ист таков партнер. Мајли и Бред се познати по својот авантуристички дух и заразна енергија, што ги прави совршени партнери за Овните.


Бик - Нина Добрев / Кит Харингтон
Биковите во животот најмногу ги ценат стабилноста и разумот, а Нина и Кит како Јарци ги претставуваат ваквите особини. Двајцата се лојални и искрени, а тоа е она што на Биковите им е најважно кај нивните партнери.


Близнаци - Хари Стили / Натали Дормер
Близнаците најмногу ја ценат слободата, а Водолиите (Хари и Натали) им го даваат баш тоа - простор да бидат свои. Не сакаат кога ги гушат и кога им се наредува, па поради тоа совршено би одговарале со овие двајца.


Рак - Ријана / Адам Левин
Раковите се емотивни и поврзани со луѓето кои им значат, а Рибите (Ријана, Адам) совршено им одговараат, бидејќи со големината на чувства кои ги имаат во себе се еднакви.


Лав - Џими Фокс / Рита Ора
Лавовите сакаат да бидат во центарот на вниманието, поради што совршено им одговараат Стрелците (Џими и Рита) кои се опуштени, забавни и хумористични. Тие може да ги спуштат на земја и да ги вразумат, што на Лавовите понекогаш и те како им е потребно тоа.


Девица - Леонардо Ди Каприо / Кендал Џенер
Девиците се познати по тоа дека се неверојатно хумористични, а длабокоумните и интелегентни Скорпии (Леонардо и Кендал) најдобро ги надополнуваат.


Вага - Дев Пател / Росарио Давсон
Вагите се неверојатно шармантни, убави и привлечни, совршен пар им се Биковите (Дев и Росарио) кои се слатки, пристапни и лојални.


Скорпија - Селена Гомез / Мило Вентимиглиа
Скорпиите се диви и стравствени, а Раковите (Селена и Мило) кои се еднакво толку чувствителни им одговараат, бидејќи најдобро ги разбираат од останатите знаци.


Стрелец - Крис Прат / Анџелина Џоли
Стрелците, исто како и Близнаците (Крис и Џоли) се секогаш за авантура и пробување на непознатото, а ако заедно се впуштат во патување - тоа патување не се заборава. Ниту животното, ниту пак туристичкото.


Јарец - Том Харди / Тараџи П. Хенсон
Јарците ја обожаваат љубовта и посветени се на своите парнери, а најдобриот можен пар им се предадените Девици (Том и Хенсон) на кои среќата на нивниот партнер им е поважна и од сопствената.


Водолија - Чарли Хунам / Кортни Кардашјан
Водолиите се безгрижни и сонувачи, живеат во некој свој свет и се посебни, а најсовршен пар од сите знаци им се всушност едноставните и мили Овни (Чарли и Кортни).


Риби - Дрејк / Ема Стоун
Рибите се најемотивни од сите знаци, а тие нивни емоции најдобро ги смируваат стабилните и силни Скорпии (Дрејк и Ема).


Можеби ќе ве интересира: