Кој „хорор“ е за тебе според хороскопскиот знак?!

Кој „хорор“ е за тебе според хороскопскиот знак?!

Објавена во: Филм, Месечен хороскоп

Секој хороскопски знак има свој хорор филм, кој е твојот?!

Ранкер направи интересна листа на хорор филмови кои се идеални за секој хороскопски знак, а сигурно отсекогаш те интересирало кој е твојот? Епа, сега можеш да дознаеш!

ОВЕН - „Alien“


БИК - „Cube“


БЛИЗНАЦИ - „The Shining“


РАК - „THE ABYSS“


ЛАВ - „Suspria“


ДЕВИЦА - „The Last Winter“


ВАГА - „Cabin in the Woods“


СКОРПИЈА - „The Exorcist“


СТЕЛЕЦ - „Wolf Creek“


ЈАРЕЦ - „Psycho“


ВОДОЛИЈА - „Funny Games“


РИБИ - „Sweeney Todd“


Објавена во: Филм, Месечен хороскоп

Можеби ќе ве интересира: