Комбо на денот: Ким Кардашијан во моќен костум за смели девојки

Комбо на денот: Ким Кардашијан во моќен костум за смели девојки

Објавена во: Мода // Moj стил

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан одржа предавање на бизнис школата на Харвард за успехот на нејзиниот бренд SKIMS.

Додека на некои им беше корисно нејзиното предавање, за други сè беше повод за шеги.

Откако на Инстаграм објави неколку фотографии пред универзитетот и изјави дека е многу горда, многумина веруваат дека Харвард ја поканил „неталентираната бизнисменка“ да одржи предавање.

Сепак, на Ким не и пречеа негативните коментари, и изгледаше неверојатно добро во предемензиониран црн моќен костум со бели линии. Ова е совршен моден избор за смели девојки со стил.Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: