Комбо на денот: Лина Пејовска во црно од глава до петици - со еден детаљ го разигра целиот изглед

Комбо на денот: Лина Пејовска во црно од глава до петици - со еден детаљ го разигра целиот изглед

Објавена во: Мода // Moj стил

Знае како...

Младата пејачка Лина Пејовска е една од младите пејачки која многу внимава на својот изглед. Секогаш е скоцкана од глава до петици, но за жал не ги покажува целосно сите модни комбинации кои ќе ги облече.

Затоа, во оние поретки прилики кога ќе го покаже целосниот изглед, сите црпат инспирација, а така беше и овој пат, кога ја сподели оваа „all black everything“ модна комбинација.

Имено, Лина на себе носи мини здолниште со карнери, кроп топ и сатенска црна кошула, кои ги искомбинира со високи чизми. Целиот изглед го разигра со црвениот кармин на усните и црвениот маникир.


фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: