КОНЕЧНО ПАРИ: Кои ХОРОСКОПСКИ знаци ги чека финансиски пресврт?

КОНЕЧНО ПАРИ: Кои ХОРОСКОПСКИ знаци ги чека финансиски пресврт?

ОВЕН

Вашите успеси се ограничени на полето на службените должности. Некои од вас, сепак, имаат подобро мислење за вашата шанса и ќе бидат ангажирани во финансиски работи, кои само ќе ги изгубат. Вие едноставно немате потреба од вакви експерименти. Инаку, се препорачува играње на игри на среќа. Невообичаената поставеност на ѕвездите носи добивка.

БИК 

Имате добри шанси за финансиски остварувања. Одеднаш ќе ви расте среќата. Во врска со вашите намери, мора да дејствувате без одлагање, затоа што имате можност целосно да го решите проблемот. Долго очекуваните пари никако да стигнат, но ќе слушнете нешто изненадувачки околу нив. Можно е да ги добиете кога најмалку очекувате.

 БЛИЗНАЦИ

Многу сте остроумни. Имаат силно верување во сопствената сила. Имате добра причина и добри можности за реализација на материјалните придобивки. Тензијата кај вас е поврзана со некоја заедничка работа со колегите. Финансиската сфера е надвор од вашите можности, но тоа не ги обесхрабрува корисните и профитабилни контакти. Наредниов период ве очекува изненадувачка финасиска придобивка. 

РАК

Малку сте нерасположени. Но тоа е привремено. Поголемиот дел од Раковите, ќе им се понудат добри можности за паричена добивка. Речиси ништо нема да ви се испречи кога е во прашање оваа долго очекувана добивка. Единствената негативна страна се вашите „пријатели„, кои ќе покажат огромна љубомора. 

ЛАВ

Многу Лавови претстојниов период ќе бидат наградени за нивната љубезност и одговорност. Ќе добиете бизнис предлог, размислете добро пред да дадете конечен одговор. Ќе можете да се справите со сè, иако многумина припадници на овој знак се сомневаат во своите способности. Посебно за викендот ве очекува голема придобивка. 

ДЕВИЦА 

Успешен период, полн со контакти и позитивна акција. Многу од вас ќе ги реализираат своите намери и успешно ќе го завршат бизнисот. Не се откажувајте од своите принципи. Всушност, сега можете да се вклучите во повеќе од една активност и да успеете во сè. Со среќа во коцкање и други видови на брзи профит активности. Нешто кажува дека имате големи шанси за добивка.

ВАГА

Вашите бизнис обврски се меч со две сечила. Во едниот случај дејствијата колку и да ви се вредни, треба да бидат поддржани со голема внимателност, бидејќи е можно да ве измамат со пари или документи. Во другиот, тие имаат влијание врз вашиот ангажман, каде што ситуацијата е нејасна. Но, нема д бидете измамени! Парте кои долго ги очекувате, периодов и ќе ги добиете.

ШКОРПИЈА

Периодов ќе биде исполнет со пречки за многумина од вас, но со повеќе упорност ќе се справите. Силите што стојат меѓу вас, оставаат впечаток на деспоти. Не отфрлајте бенефиции. Може да победите, но од овој профит наскоро ќе плаќате, многу повеќе отколку што заработувате. Сепак, само една грепка на среќа може многу да ве изненади.

СТРЕЛЕЦ

Познатата неможност за емоционално задоволување, ќе биде причина за незадоволство кај Стрелците. Но, тоа нема да трае долго, бидејќи вие одлично знаете од што имате потреба и како да ја обезбедите, па разминување едвај и да ќе има. Една одамна заборавена бизнис зделка или бизни план ќе се реализира од нигде никаде, а од тоа ќе имате финасиска корист.

ЈАРЕЦ

Не влегувајте во спор без завршница и не се конфронтирајте. Можно е сосема незаслужено да сносите казна и навредливи епитети. Ама, колку и да изгледа ситиацијата разочарувачка, пари ќе ви идат од сите страни. Ни вие нема да бидете свесни како е тоа можно... Но можно ќе биде и загарантирани добивки се на прагот.

ВОДОЛИЈА

Периодов во принцип е резервиран за спорови кај вас, а тие ќе се пренесат од личниот во професионалниот живот или обратно. Ама, нема сигурно многу да се потресувате околу тоа. Ви престои можност за финасиска добивка на која најмалку се надевате. Нешто што сте почнале, а не сте го завршиле...Толку тоа ќе ви донесе профит.

РИБИ

Перидов, многу од Рибите ќе се обидат да го направат брзи пари, без да се грижат премногу. Така ќе создадете проблеми. Но ни на крај нема да ви текне дека една личност со која сте биле одамна на релација бизнис- финасии, ќе ви создаде неверојатен простор за заработување. Не преку брзи пари, туку долгорочно.

Можеби ќе ве интересира: