Контроверзниот млад богаташ со потсмев: Ако момче на 20 години нема Ламборџини, тогаш е губитник (ВИДЕО)

Контроверзниот млад богаташ со потсмев: Ако момче на 20 години нема Ламборџини, тогаш е губитник (ВИДЕО)

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Младиот претприемач со своите изјави ја разбесни јавноста на социјалните мрежи...

Себастијан Гиоргиу е дигитален претприемач и сопственик на рекламна агенција.

Тој има и канал на Јутјуб со повеќе од 800.000 претлатници, каде што ги споделува своето искуство за богатството од 8 милиони долари, кое го заработил за само 6 години.


Иако има само 24 години, има постигнато значајни деловни успеси. Но, тој ги налути социјалните мрежи со учество во подкаст каде што изјави дека секој маж треба да поседува луксузен спортски автомобил на 20 години.

„Ако си фраер во 20-тите години и немаш Ламборџини треба да седнеш и сериозно да разговараш со себе зошто го немаш, бидејќи 200.000 долари не се мала работа“ - кажа овој млад богаташ, алудирајќи дека сите оние кои немаат нешто такво, се всушност губитници.

Себастијан верува дека секој може да го следи неговиот пример.

„Сега сфаќам дека е неверојатно лесно. 200.000 долари, во споредба со она што е надвор во оптек и што можете да го зграпчите, особено сега со алатките за вештачка интелигенција, кои можете да ги користите како никогаш досега, 200.000 се ситни пари“ - заклучи тој.

„Зошто не помислив на тоа, сè е толку едноставно“ - гласеше еден од морето иронични коментари.

Овој Американец со романско потекло, разбесни многумина кои удрија по него поради овие негови изјави, но и го ставија во сите оние финансиски гуруа од социјалните мрежи, чие образование и совет немаат врска со реалноста.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: