Маичка која мора да ја имате ова лето: Одговара со секоја комбинација (ФОТО)

Маичка која мора да ја имате ова лето: Одговара со секоја комбинација (ФОТО)

Објавена во: Мода // In and Out

Не е со голи раменици, нема ракави и нема ленти ...

Сакаме кога ќе се појави нешто „ново“. Ова секако е исклучително тешко да се постигне во светот на модата, затоа што секој тековен тренд е веќе актуелен. Некои од нив поодамна, а некои само пред неколку сезони, одеднаш исчезнауваат без трага, а потоа наеднаш се појавуваат и заземаат централно место во водечките трендови на сезоната.

Секако во секоја нова сезона што доаѓа, уживаме да ја освежуваме облеката со нешто што не сме го носеле минатото лето.

Сезонава се дефинитивно маици без ракави, но не и какви било.

Значи, не зборуваме за маици со прерамки, туку маици со буквално исечени ракави - што значи дека можете сами да го направите овој модел на маица.


Во 80-тите години на минатиот век, овој модел најмногу ги носеше Деби Хари, а многу други рок-sвезди беа многу среќни и тие ги носеа подоцна.

Моделот кој е актуелен оваа сезона има малку поизразени раменици, тркалезно деколте, а се носи најчесто во една боја, од кои повеќето доминираат: сива, бела, крем, црна, но и неонските тонови се тука.


Тие изгледаат најдобро во комбинација со фармерки и блејзер, како и шорцеви во сите форми, вклучувајќи и тексас здолниште, и се стилизираат со тенки синџирчиња во повеќе слоеви и преголеми очила за сонце.


Тоа е секако многу ефикасен модел, нешто поразлично, а популарните трендсетерки веќе ги имаат и ги комплетираат, додека еден од најомилените луксузни брендови - The Row, го смести овој модел на маичка во нивната сегашна колекција.

Повеќе од доволно за да се предвиди оваа маица како омилен модел на лето 2020 година.

Извор: stil.kurir.rs

Фото:Инстаграм


Објавена во: Мода // In and Out

Можеби ќе ве интересира: