Модните експерти потврдија: Ова се 5-те најпопуларни бои за 2019

Модните експерти потврдија: Ова се 5-те најпопуларни бои за 2019

Објавена во: Мода // Moj стил

Полека се приближуваме кон новата сезона која ни носи и нови трендови, но и нова палета на бои! Судејќи по модните писти сезонава, секоја девојка со стил би требло да ги има во својот гардеробер нијансиве што ви ги нудиме во продолжение. Освен пастелните бои, во 2019 година ќе владеат и розовата и жолтата, а црната воопшто не се најде на оваа листа.

Сенф жолта 

Маслинесто зелена

Кафена


Розова

Кралска сина


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: