Момче (4) проголта паричка на новогодишната ноќ: Лекарите објавија фотографија по интервенцијата

Момче (4) проголта паричка на новогодишната ноќ: Лекарите објавија фотографија по интервенцијата

Објавена во: Совети // Boys and Girls

Семејство на Крит доживеало вистинска драма откако четиригодишно момче проголтало паричка.

Според локалните медиуми, родителите го однеле својот син во болница неколку часа пред доаѓањето на Новата 2024 година.

Докторите прво направиле рендген за да видат каде завршила паричката и виделе дека му е сместена во грлото.

Фала му на Бога, успеале да го извлечат и момчето со семејството се вратило дома.

Лекарите по интервенцијата објавиле фотографии на Фејсбук.

„Се простивме од 2023 година со итно извлекување на паричка што ја проголта момче (4). Среќна Нова Година“, напишаа тие.


Објавена во: Совети // Boys and Girls

Можеби ќе ве интересира: