Музички времеплов: Видео старо 30 години - како изгледала Цеца на првиот јавен настап

Музички времеплов: Видео старо 30 години - како изгледала Цеца на првиот јавен настап

Објавена во: Stars // Музика

Пејачката постојано ги изненадува своите следбеници на Инстаграм...

Пејачката Цеца Ражнатовиќ пред неколку месеци ги воодушеви обожавателите кога објави многу ретка фотографија од 1986 година од еден од нејзините први настапи на Инстаграм.

„Самиот почеток на мојата кариера, Црна Гора, 1986“, напиша фолк ѕвездата потсетувајќи се на нејзините почетоци.

Сево ова не инспирираше да го побараме нејзиниот прв јавен настап, а ќе може да го погледнете во продолжение: 


фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: