Најпопуларната боја за коса ова лето според Пинтерест има необично име, но изгледа врв!

Најпопуларната боја за коса ова лето според Пинтерест има необично име, но изгледа врв!

Објавена во: Мода // Moj стил

Во летните денови многумина тежнеат кон светли нијанси на коса - еден дел од девојките го постигнуваат тоа природно, додека другиот дел од нив мора да посети салон за нега на коса.

Доколку не може да се одлучите дали сакате потемни или посветли нијанси на косата ова лето, имаме одлична вест, пишува Journal.hr. Имено, според Пинтерест, најголемиот трент за оваа сезона кога е бојата на коса во прашање има необично име - mushroom blonde. Пребарувањето за оваа необична боја на коса на Пинтрес е зголемена за 308%, со што од тронот ја симна платинесто сината, која за кратко време на социјалните мрежи ја доби титулата најпопуларна боја.

Благодарејќи на пригушените сиви тонови, идеална е за оние кои сакаат поладни тонови. Од една страна, тука се слатките тонови кои имаат топол ефект, а од друга страна, „ледената“ сина покрај она која ја прослави Ким Кардашијан.

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: