Најслаткото нешто што ќе го видите денес: Малиот Стефан игра тенис со другар, Новак го следи секој чекор на синот

Најслаткото нешто што ќе го видите денес: Малиот Стефан игра тенис со другар, Новак го следи секој чекор на синот

Новак ужива во Србија со семејството...

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ моментално престојува во Белград, каде по рекордниот 22-ри Гренд слем, собира енергија и ужива со семејството пред новите предизвици.

Така се појави видео од неговата академија на кое се гледа како со големо внимание го следи синот Стефан, додека со својот другар игра тенис. Новак им подели неколку совети, а нема сомнеж дека сите заедно уживале во дружењето.


фото: Принтскрин / Твитер

Можеби ќе ве интересира: