Неделен хороскоп 16-22 октомври: Убави вести за неколку знаци

Неделен хороскоп 16-22 октомври: Убави вести за неколку знаци

Дознајте што ве очекува неделава...

Овен

Ова се многу посебни денови за вас бидејќи можете да добиете нови информации во врска со работата. Партнерскиот однос е стабилизиран благодарение на вашата желба да ставите се во совршен ред. Можни проблеми со 'рбетот 

Бик

Венера надвор создава многу добри услови за љубовни врски, особено кога се во прашање односите со стабилен партнер во знакот Водолија или во знакот Јарец. Љубовната ситуација секогаш зависи од вас и од тоа што носите во себе. Здравјето е стабилно.

Близнаци

Веќе подолго време сте опкружени со луѓе со кои се занимавате непотребно и премногу. Гледајте малку повеќе на себе и на своите емоции наместо да се свртите кон другите. Работата може да се одложи и да се чека. Можен конфликт во семејството.

Рак

Марс во Шкорпија многу добро влијае на вашето расположение и вашето здравје. Користете го ова влијание за да се справите со себе и со вашите внатрешни конфликти што е можно повеќе. До крајот на неделава е можна настинка.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира: