Неделен хороскоп: Бикови - ве очекува голема пресвртница, Лавови – внимавајте на кого се доверувате

Неделен хороскоп: Бикови - ве очекува голема пресвртница, Лавови – внимавајте на кого се доверувате

Овен

Ова е совршена недела да се свртите кон себе за работи кои веќе некое време ги решавате со партнерот. Обрнете внимание на можните проблеми со парите поради нерешени ситуации во кругот на семејството. Проблеми со грбот.

Бик

Деловната ситуација се стабилизира благодарение на влијанието на другите луѓе. Пазете се од ненадејни и ненадејни одлуки кога се во прашање односите со партнерот, особено ако вашиот партнер е роден во знакот Лав или Водолија.

Близнаци

Ќе бидете одлично расположени поради добрите односи кои сте успеале да ги изградите во делокругот на вашата работа. Добри вести доаѓаат кога се во прашање односите со партнерот. Здравјето е одлично.

Рак

Во следните неколку дена ќе ве преплават другите луѓе и нивните предлози. Личноста под знакот Јарец е голем деловен поддржувач и ви дава многу добри предлози. Ви треба повеќе сон.

Лав

Вашата енергија е многу силна, но може да имате проблеми со чувството на одговорност кога се работи за деловни потези. Личност под знакот Лав веќе некое време ви создава тензија поради лошата деловна комуникација.

Девица

Вашата семејна ситуација има негативно влијание врз вашето разбирање за себе и за другите. Не потпирајте се на другите, туку гледајте да се движите себеси и она што е до вас. Љубовната ситуација е во стагнација и нема големи промени.

Вага

Оваа недела сте решени да спроведете одредени идеи, особено во однос на семејните односи. Веќе не дозволувате никој да се меша во вашите одлуки особено во следните неколку недели.

Скорпија

Меркур го активира вашето поле на деловни и пријателски односи и ќе бидете под ова влијание во текот на целиот ден. Ситуацијата со партнерот е многу стабилна, што ви носи внатрешен мир и задоволство. Проблем со коленото.

Стрелец

Ќе бидете многу расположени кога е во прашање почетокот на неделата, а остатокот ќе биде преоптоварен со деловни обврски и можно патување надвор од градот. Најдете начин јасно да ги дефинирате вашите цели во однос на односите со деловните соработници.

Јарец

Месецот е активен кога се во прашање односите во компанијата или во врска со деловните активности. Во наредниот период потрудете се да имате што повеќе добра соработка со личност под знакот на Овен. Енергијата што можете да ја имате со оваа личност е многу стабилна.

Водолија

Ова е многу комплициран ден кој ја усложнува ситуацијата во која сте веќе некое време поради партнерот и неговите негативни потези. Најважно е да останете присебни и смирени и да не одлучувате ништо во текот на следните денови.

риби

Вашата љубомора и потребата да доминирате во партнерските односи се многу актуелни денес. Партнерот ќе биде негативно расположен поради вашата потреба и ќе се обиде да реши одредени работи без да влезе во конфликт.

Фото:freepik

Можеби ќе ве интересира: