Неделен хороскоп: Еден знак ќе биде нервозен, а друг ќе доживее љубовна криза

Неделен хороскоп: Еден знак ќе биде нервозен, а друг ќе доживее љубовна криза

ОВЕН

Љубов: Се соочувате со проблем на емоционално недоразбирање. Партнерот упорно ги брани своите ставови за заедничките приоритети.

Работа: Оставете ги другите да се оптоваруваат со работи кои не носат позитивни.

Здравје: Избегнувајте стресни ситуации кои ве вознемируваат.

БИК

Љубов: Доколку сте незадоволни од вашата емотивна или брачна состојба, слободно преземете иницијатива пред блиска личност.

Работа: Имате впечаток дека некој ви успорува или ги попречува вашите деловни цели. Барате начин да го подобрите вашето расположение и концентрација.

Здравје: Планирајте состанок или омилена забава, како повод за добро расположение.

БЛИЗНАЦИ

Љубов: Забележувате дека саканата личност има некои тајни планови, што дополнително влијае на вашата нервоза или чувство на недоверба.

Работа: Имате добра можност да завршите некои стари деловни обврски, како и да ја дефинирате својата улога пред колегите.

Здравје: Добро проценете ги вашите лични можности, избегнувајте претерување.

РАК

Љубов: Не дозволувајте некој да ве предизвикува или критикува без соодветна причина. На партнерот му недостигаат докази за обвинението.

Работа: Треба да се вклучите во решавање на деловните проблеми, но не по цена на раскинување на договорот за соработка.

Здравје: Направете нешто за подобро расположение.

ЛАВ

Љубов: Обидете се да бидете доволно шармантни пред личност која ги тестира вашите духовни квалитети и лични способности.

Работа: Кога се среќавате со соработниците, подобро е да се фокусирате на моменталната ситуација отколку да се занимавате со далечни прогнози.

Здравје: Ќе уживате во витаминска исхрана и повеќе течности.

ДЕВИЦА

Љубов: Понекогаш не е важно што зборувате, туку она што го чувствувате. Не можете да ја контролирате вашата емотивна реакција околу некого.

Работа: Важно е да и верувате на вашата интуиција, но и да прифатите корисни совети. За да се претставите како голем експерт, толерирате нечија критика.

Здравје: Внимавајте на поправилен начин на исхрана, консумирајте повеќе течности.

ВАГА

Љубов: Не добивате емоционална поддршка. Не го доведувајте во заблуда партнерот со погрешна приказна, претерано ги нагласувате драматичните ефекти.

Работа: Имате лошо чувство, но некој ве убедува да продолжите со плановите што сте ги започнале. Важно е да се направи разлика помеѓу морална и физичка храброст.

Здравје: Треба да ја подобрите концентрацијата.

СКОРПИЈА

Љубов: Планирајте средба со саканата личност. Некој ве поттикнува да бидете расположени и послободно да се изразувате.

Работа: Имате можност да завршите работа која ви носи психичко олеснување, но не и материјална корист. Бидете доследни во вашите намери.

Здравје: Ќе уживате во активен одмор и добра нега.

СТРЕЛЕЦ

Љубов: Нема потреба да се гради илузија на емоционална среќа. Посакувате работи што изгледаат далеку од сегашната перспектива.

Бизнис: Важно е да не зборувате премногу за вашите деловни намери. Некој може да ве карактеризира на погрешен начин.

Здравје: Потребна ви е нечија поддршка, опуштете се.

ЈАРЕЦ

Љубов: Поставувате високи стандарди и очекувате премногу од партнерот. Понекогаш реалноста не е толку розова колку што сакате.

Бизнис: Обвинувате погрешна личност за неуспех или разни компликации кои ве забавуваат во деловните планови.

Здравје: Применете една од техниките за психолошка релаксација, ќе се чувствувате подобро.

ВОДОЛИЈА

Љубов: Партнерот добро ги разбира вашите емотивни намери, кои мудро ги премолчувате. Изразот на лицето го открива и вашето расположение.

Работа: Со казнување на другите, непотребно се казнувате себеси. Бидете внимателни, постапките зборуваат погласно од зборовите.

Здравје: Опуштете се во добро друштво, ќе уживате во релаксација.

РИБА

Љубов: Партнерот ги разбира вашите емоционални желби и потреби. Прекрасно се надополнувате во различни ситуации кои ве зближуваат.

Работа: Вие сте еден чекор понапред од другите и вашите резултати ги надминуваат просечните одредници. Потрудете се да остварите заеднички интереси.

Здравје: Ќе уживате во дополнителна активност и поминување време во природа.

Фото:freepik

Можеби ќе ве интересира: