НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Еден знак тврдоглав во љубовта, за друг неповолен период

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Еден знак тврдоглав во љубовта, за друг неповолен период

Овен

За време на оваа недела ќе ја изразите вашата загриженост. Можно е да не сте претерано задоволни од себе. На полето на љубовта ве очекува тврдоглавост која го „ремети“ односот помеѓу вас и партнерот.

Бик

Подготвени сте да направите мали промени за да се најдете во подобра ситуација на училиште. Кога е во прашање љубовта, ве очекува период во кој ќе го подобрите односот со саканата личност.

Близнаци

Можно е на полето на училиште да бидете склони кон правење грешки. На полето на љубовта ве очекува изразена желба за тоа со саканата личност да остварите стабилност и компромис.

Рак

Кога е во прашање училиштето ова е неповолен период за вас и подобро би било да немате големи очекувања. На полето на љубовта ве очекува зближување со личност која веќе ја познавате.

Лав

За вас овој период е многу повелен. Може да очекувате дека ќе ги остварите своите планови. На полето на љубовта ви стои спојување со личност која е зафатена.

Девица

Ве очекува период во кој ќе бидете конфузни, а исто така може да бидете склони кон погрешни одлуки. На полето на љубов ве очекува флерт со некој од пријателите.

Вага

Оваа недела ќе го давате својот максимум. Остварувате подобри односи и со родителите. Кога е во прашање љубовта, ве очекува период во кој ќе сакате сосема сериозна и стабилна врска.

Шкорпија

Може да очекувате дека ќе успеете да ја подобрите ситуацијата на училиште. Љубовното поле ви е добро прикажано, имате стабилен однос со саканата личност.

Стрелец

Пред вас е период во кој ќе успеете да ги остварите своите цели. Во љубовта не сте претерано среќни, имате впечаток дека ве следат проблеми кои не можете брзо да ги решите.

Јарец

Не би требало да очекувате проблеми и промени во односот со родителите оваа недела. На полето на љубовта ве очекува период во кој ќе се опсипувате со љубов со партнерот.

Водолија 

Во наредниот период ве очекува можност со своите соученици да дојдете до позитивни промени. Кога е во прашање љубовта, ве очекува период кој ќе ви донесе монотонија во врската со саканата личност.

Риби

Имате многу среќа околу остварувањето на целите. Судбината ви е многу наклонета. На полето на љубовта ве очекува спојување со личност кон која ќе имате искрени чувства.

Можеби ќе ве интересира: