НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Еден знак во одлична форма, друг во проблеми

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Еден знак во одлична форма, друг во проблеми

Овен

Оваа недела ќе имаш некои промени на училиште. Те очекува период во кој ќе имаш нова можност за соработка. На полето на љубовта те очекуваат несогласувања со саканата личност.

Бик

Пред тебе е период во кој ќе имаш проблеми со концентрацијата. На полето на љубовта ве очекува несогласување со личноста која ја сакате.

Близнаци

Оваа недела ќе ти биде поволна за училиште, со леснотија ќе ги завршуваш сите обврски. На полето на љубов те очекува ново познанство кое може да води до длабоко и искрено заљубување.

Рак

Твојата неодлучност на училиште сега може да ти донесе помали проблеми, особено доколку работиш самостојно. Кога се во прашање чувствата, со саката личност ќе сакаш посериозна врска.

Лав

На полето на училиште ќе имаш можност да ги направиш промените кои ги сакаш. Комуникацијата ќе ти оди од рака. На емотивното поле си подготвен да ги покажеш искрените чувства кон партнерот.

Девица

Те очекува период во кој на училиште ќе успееш да ги оствариш сите цели и да постигнеш добри резултати. Кога е во прашање љубовта, подготвен си за важни одлуки со саканата личност.

Вага

Те очекува неповолен период во кој ќе имаш проблеми на полето на образование. Кога е во прашање љубовта, пред тебе е недела која ви носи потешкотии.

Шкорпија 

Ќе имате заспорена недела во која на училиште ќе бидете пасивни. Кога е во прашање љубовта, имате сомнежи кои ве оптеретуваат и не и верувате доволно на саканата личност.

Стрелец

Пред вас е период во кој на училиште ќе имате одредени компликации. Кога е во прашање љубовта, со саканата личност ве очекува стабилен и убав период. 

Јарец

Ве очекува период во кој на училиште ќе имате некои несогласувања со наставниците или професорите. Емотивната ситуација ви е нестабилна и поради тоа сте многу оптеретени.

Водолија 

На училиште ве очекува поволна недела во која ќе имате можност да ги остварите своите планови. Кога се во прашање чувствата, пред вас е фаза во која најмногу ќе ја сакате својата слобода.

Риби

Кога е во прашање училиштето, ве очекува мала нестабилност. На полето на љубов сте во минус фаза и сте огорчени на саканата личност.

Можеби ќе ве интересира: