Неделен хороскоп: Интересни средби за неколку знаци

Неделен хороскоп: Интересни средби за неколку знаци

Овен

Ако сте слободни, подгответе се за нови љубовни искушенија. Можно е на работа, или благодарение на колегите, да запознаете некој што ќе ве освои на прв поглед и буквално ќе ве остави без здив. Поради разликата во карактерот, образованието или социјалниот статус, проблемите се можни на почетокот бидејќи ќе ја скриете својата несигурност со темпераментното однесување и агресивното наметнување на вашите ставови. Само внимавајте да не ја истерате таа личност со тоа однесување пред да започнете нешто со него. За среќа, ѕвездите се на ваша страна, вашата врска ќе се усогласи, и ќе имате впечаток дека живеете во бајка. Ако сте во врска, ќе мора да балансирате помеѓу вашиот партнер и вашите родители, бидејќи тие нема да бидат задоволни од вашиот избор. За оние кои се во брак, семејниот притисок и обврските ќе изгледаат неподносливи. Не грижи се, ќе помине. Не донесувајте избрзани одлуки.

Бик

Ова е чувствителен период за вас во различни аспекти. Емоционални блокади во врската со партнерот се можни, без оглед на тоа дали имате партнер или имате слободен статус, ќе бидете придружени со периоди на изолација или емоционална дистанца, разни потешкотии. Совет е да соберете внатрешна сила и да имате многу трпеливост во очекување дека ќе заблескаат нови сончеви и среќни денови.

Близнаци

Изгледате многу привлечно и инспирирани сте за нова емотивна улога, љубовна романса или страсна врска. Новите настани носат мала нелагодност во вашето семејство или љубовен живот. Под влијание на силни емоции, често го менувате расположението или одлуките. Но, бран на нови и вжештени емоции е патот кон заедничката среќа. Важно е да го направите вашиот партнер среќен или да чувствувате меѓусебна наклонетост. Во љубовна перспектива, доброто се враќа на добро. Имате впечаток дека лесно освојувате различни луѓе кои го будат вашето емотивно внимание. Ако сте млади или слободни, уживајте во нови средби според вашите емотивни потреби. Љубовниот хороскоп за овој викенд ве советува слободно да поместите некои претходни граници и да воспоставите нови критериуми за вредност во вашиот живот.

Рак

Вашата емоционална екстаза е во фаза на опаѓање. Во моментот, вие дури и не размислувате за љубов, и го гледате вашиот партнер како пријател. Интересно, тоа на никој од вас не му пречи ни во најмала рака. И двајцата ја прифативте вашата врска како нешто повеќе или помалку земено здраво за готово. Сепак, ова е потенцијално многу опасна ситуација, бидејќи вие не знаете да останете врзани за некој што не ви одговара на кој било начин како личност и партнер. Иако сте фокусирани на многу други животни проблеми, не треба да ја оставате ситуацијата со љубовта на случајноста. Би било добро да разговарате со вашиот партнер овие денови за тоа како ја гледате вашата врска во иднина. Слободните Ракови се во слична позиција. Не размислувате за љубов. Никој и ништо не ве трогнува. Бидете водени од основните инстинкти. Направете нешто за да ја промените ситуацијата.

Лав

Во следните неколку дена, вашите љубовни аспирации ќе бидат претежно платонски. Сепак, ќе почувствувате зголемена потреба за љубов, но и за сонување за вашите идеали. Затоа некои ќе бидат во дилеми дали да заминат или да се повлечат.

Девица

Некои ќе го препознаат својот идеален партнер во драга личност. Тие ќе бидат малку збунети, но и подготвени за акција. Девиците, исто така, сè повеќе ќе бидат обземени од потребата за нежност и внимание. 
Додека вашиот партнер ќе предложува разни опции за тоа како да го поминете слободното време заедно, вие постојано ќе се жалите на нешто. Потребна ви е релаксација и радост, и промени.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира: