НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Лавот е посреќен, а Скорпијата поорганизирана!

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Лавот е посреќен, а Скорпијата поорганизирана!

ОВЕН – оваа недела можеби повеќе ќе патуваш. Можеби очекуваш нешто неочекувано и позитивно во некоја област од твојот живот. Отвори го својот ум за ново знаење и сподели го другите она што го имаш научено. Ќе поминеш преку она што те блокирало од тоа да ги оствариш целите во твојот живот.

БИК – ќе имаш подобра интуиција околу одредени работи и ќе бидеш поитар/поитра во некои ситуации. До работите кои ти треба да ги оствариш ќе дојдеш преку врските со другите луѓе, особено членовите на семејството или партнерот.

БЛИЗНАЦИ – ќе инвестираш повеќе во училиштето и во односите со луѓето, па можеби дури и во љубовта. Ќе добиеш совршен можност и немој да ја пропуштиш. Ќе запознаеш некој кој ќе ти биде од помош и ќе ти дава добри совети. Во план ти се патувања кои ќе ти донесат многу нови идеи и информации.

РАК – ќе добиеш посебна енергија и ќе бидеш духовно појак. Ќе се чувствуваш подобро и ќе бидеш поздрав. Училиштето ќе ти биде балансирано и другите ќе те поддржуваат во твоите одлуки. Ќе дознаеш информации за кои ќе мораш да размислиш и донесеш правилна одлука.

ЛАВ – ќе се чувствуваш среќно и исполнето. Другите ќе флертуваат со тебе, но и ти ќе бидеш повеќе расположен/а за флерт. На другите ќе им бидеш поатрактивен/атрактивна, а доколку си сингл, можеби ќе запознаеш нови луѓе. Доколку се занимаваш со музика, повеќе ќе свириш или пееш. Ќе се чувствуваш поповрзан/а со другите и може да ти донеси нов круг на пријатели.

ДЕВИЦА – среќата е на твоја страна и позицијата на авторитет во твојот живот ќе се промени, како дома, така и на училиште. Ќе запознаеш луѓе кои може да влијаат на твојата иднина.

ВАГА – ќе бидеш инспириран за пишување и ќе сакаш да бидеш поактивен/а на социјалните мрежи, па повеќе ќе комуницираш со другите. Доколку не си сигурен/сигурна што сакаш да правиш, би можел да откриш скриен тален кој ќе ти помогне околу креативноста. Ќе сакаш да се изразиш со пишување.

СКОРПИЈА – ќе сакаш промена, без разлика дали станува збор за твојата соба или облеката. Ќе бараш нови начини преку кои б иможел да бидеш попродуктивен во училиште.

СТРЕЛЕЦ – оваа недела можеби ќе добиеш увид во тоа како ти започнал животот. Ќе запознаеш нови луѓе кои ќе го потврдат тоа. Ќе ти се отворат многу врати и можности, а во училиште ќе имаш посебна среќа.

ЈАРЕЦ – ќе размислуваш за начинот на кој го гледаш светот и во своите верувања. Ќе дознаеш со кој можеш да се поврзеш емоционално, а со кој не можеш.

ВОДОЛИЈА – ќе запознаеш нова љубов преку своите пријатели. Многу е веројатно дека преку тие луѓе да добиеш информации кои подоцна позитивно ќе влијаат на тебе.

РИБИ – твојата репутација ќе се поправи, а во училиште ќе ти цветаат ружи. Ќе развиеш свои односи на училиште и подоцна ќе добиеш успеси од истите.

Можеби ќе ве интересира: