Неделен хороскоп: Ненадеен пресврт на настаните, превисоки амбиции, разочарувања, овие знаци ги очекува бурна недела

Неделен хороскоп: Ненадеен пресврт на настаните, превисоки амбиции, разочарувања, овие знаци ги очекува бурна недела

Овен

До крајот на неделата обидете се да бидете истрајни бидејќи другите се гледаат само на себе, особено во однос на работата и деловните активности. Вашето здравје може да биде загрозено ако не се грижите доволно за вашиот сон.

Бик

Венера го активира вашето поле на силни емоции и би било добро да внимавате на сето она што партнерот го кажува веќе некое време. Кога станува збор за работата, не потпирајте се на други луѓе, туку обидете се да бидете одлична деловна поддршка за себе.

Близнаци

Поради позитивното влијание на Меркур, ќе бидете силно мотивирани и ќе имате волја и желба на сите да им дадете простор во однос на работата и деловните активности. Личноста под знакот Лав е голема деловна пречка за вас, но во овој случај станува ваша голема поддршка.

Рак

До крајот на неделата треба да се грижите за луѓето кои сакаат да ви дадат нешто, но не сакате да добивате ништо некое време, особено кога се во прашање емотивните аспекти, водете сметка за можните здравствени проблеми.

Лав

Вашата деловна ситуација е нестабилна и може да се искомплицира доколку не посветувате доволно внимание на начинот на кој комуницирате. Партнерот не ви дава доволно поддршка бидејќи не може да ги разбере вашите внатрешни емоционални проблеми.

Девица

Пазете се од непромислени одлуки на кои можеби сте склони, особено кога станува збор за аспекти на Меркур. Вашиот бизнис може да се стабилизира само ако сакате да одите напред и да се поддржите себеси и вашите потенцијални успеси.

Вага

Вашата деловна страна е многу стабилна благодарение на луѓето со кои се дружите и кои многу ве поддржуваат, особено луѓето под знакот Јарец. Не донесувајте избрзани одлуки за деловната ситуација до крајот на денот.

Скорпија

Оваа недела ќе бидете емотивни бидејќи треба да расчистите некои работи со партнерот и неговите деловни аспекти. Личност под знакот Овен ви создава деловни пречки поради лошата комуникација која ја имате веќе некое време.

Стрелец

Не донесувајте важни одлуки за вашата љубовна врска до крајот на денот бидејќи вашиот партнер има многу поголеми проблеми отколку што замислувате. Не се лутете на луѓето околу вас кои ви го привлекуваат вниманието на вашето однесување.

Јарец

Вашите амбиции се многу повисоки од вообичаеното и ова е многу тежок период за да се балансирате со работата и приватниот живот. Исто така, внимавајте на сè што се случува во кругот на семејството, бидејќи некои работи не можете да ги поднесете до крај.

Водолија

Деловната ситуација ви се стабилизира благодарение на личноста под знакот Овен која веќе некое време ве поддржува преку комуникација и совети. Во наредниот период ќе бидете расположени поради луѓето кои ви посакуваат добро, поточно вашите пријатели.

Риби

До крајот на неделата ќе имате ненадеен бизнис пресврт и тоа добро се одразува на сè што правите во бизнисот. Личноста под знакот Лав ви дава добри упатства во врска со работата и деловните активности во следните две недели. Овен

Фото:freepik

Можеби ќе ве интересира: