НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Нова љубов за Биковите, промени за Скорпиите

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Нова љубов за Биковите, промени за Скорпиите

Овен

Конечно ќе настапи подобрување на љубовен план, но сè уште ќе се двоумите околу донесувањето на некои важни одлуки. Размислете убаво пред да направите нешто што би влијаело на односот со вашето друштво и внимавајте кому му се обраќате за совет. Не се потпирајте на среќата, само со учење може да постигнете успех.

Бик

Во најава се нови љубови, а некои од нив ве очекуваат на сосема нобични места. Без сомнение – неделава го привлекувате спротивниот пол. Периодов заборавете на караниците и уживајте во друштвото. Давајте сè од себе ако сакате да постигнете успех. Потрудете се повеќе особено кон крајот на неделата бидејќи на повидок е голем успех.

Близнаци

Понекогаш ви се чини дека љубовта се наоѓа на некоја друга планета. Неделава најдобро е да се дружите со повесели луѓе и да заборавите на грижите правејќи го она што најмноги го сакате. Постои личност која веќе подолго време ве набљудува и оваа недела е можно да ви пријде. За да постигнете успех бидете само упорни.

Рак

Вашата приватност е само ваша, не им дозволувајте на другите да се мешаат. Не се плашете од нови познанства, од каде знаете, можеби тоа е вашиот нов најдобар другар? Ви фали некое ново хоби или занимација за да си го исполните слободното време.

Лав

Периодов како да немате интерес за љубовта, бидејќи сте преокупирани со други обврски. Оваа недела ќе се оддалечите малку од друштвото и ќе ви замерат за тоа. Иако нема да бидете задоволни од вашите успеси, пореално гледајте на работите бидејќи секогаш можете повеќе. Тоа нека ве води понатаму.

Девица

Полесно ќе ги решавате љубовните проблеми ако ја намалите љубомората. Ќе имате можности да се докажете, но внимавајте на тоа што и каде зборувате. Покажете трпение и разговарајте со друштвото. Обврските држете ги под контрола и завршувајте ги навреме. Посветете внимание на надворешниот изглед.

Вага

Знаете дека во љубовта можете многу повеќе, но тоа не зависи од вас. Никој не е совршен па дури ни оние кои најмногу ви значат. Не вршете притисок врз вашето друштво и сè ќе биде во најдобар ред. Нема ништо лошо во тоа да сонувате, но периодов ќе треба да се вратите во реалноста. Пред вас се денови исполнети со забава и дружење.

Скорпија

Ќе се вмешате во настани кои не ве засегаат и непотребно ќе потрошите енергија. Способностите и можностите ќе ги согледате на потежок начин. Полека ви станува јасно дека нешто ќе мора да промените во вашиот начин на однесување и да не се мешате онаму каде не ви е место. Неделава бидете физички поактивни.

Стрелец

Добриот развој на љубовен план ќе ве охрабри да продолжите понатаму. Внимавајте на изразувањето емоции бидејќи сè што е премногу може да ја задуши врската.  Во друштвото не се одвива се онака како што планиравте, но тоа не смее да ве обесхрабри. Периодов пронајдете ново хоби или прочитајте некоја добра книга.

Јарец

Љубовното секојдневие еден ден ќе ви биде како од бајка, а веќе следниот ден многу здодевно. Треба да научите како да балансирате со луѓето околу вас и да внимавате што зборувате и во кој момент ги изразувате емоциите. Ве очекува период исполнет со обрски и случувања затоа со време направете добар план.

Водолија

Можно е да се изненадите од чувставата што се будат во вас. Не грижете се бидејќи имате добри шанси тие да ви бидат возвратени. Сè  што замислувате ви оди од рака. Пред вас се бројни шанси за учење нови и интересни работи. Иако уште мислите на летниот распуст време е да се вратите во колосек и да започнете да посветувате внимание на обврските што ве очекуваат.

Риби

Не дозволувајте караниците и лошото расположение да влијаат на вашата љубов. Пред да ги нападнете другите, размислите дали ќе повредите некој. Ако некој од друштвото ве замоли за помош не го одбивајте. Оваа недела сите ваши идеи ќе бидат прифатени, само бидете она што сте и опуштете се.Можеби ќе ве интересира: