НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Проблеми на секој чекор за еден знак, нестабилност во љубовта за друг

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Проблеми на секој чекор за еден знак, нестабилност во љубовта за друг

Овен 

Ве очекува напнат период, може да има многу кавги во окружувањето. На полето на љубов сте подготвени за ново познанство кое некако лесно ви се случува. 

Бик

Нестабилни ви се финансиите и тоа ве загрижува. Подготвени сте правите се што ќе ви кажат родителите, со цел да ја поправите оваа ситуација. Во љубовта следува мало разочарување од страна на партнерот.

Близнаци

Неповолен период ве очекува на училиште. Ќе имате многу грижи и проблеми каде и да се свртите. На полето на љубов ќе имате впечаток дека не можете да поминете преку работите кои не ви се допаѓаат кај партнерот.

Рак

Можно е дека некои стравови и сомнежи кои ги имате да ви се остварат. На полето на љубов ве очекуваат многу проблеми поради недовербата во односот со саканата личност.

Лав

Имате впечаток дека сега на училиште не можете да ги остварите сите цели и планови. На полето на љубовта можна е бурна состојба и помали кавги со саканата личност.

Девица

На полето на училиште е многу променливо, но крајниот резултат ќе биде добар за вас. На полето на љубовта ве очекува можност да се појави некоја нова личност, дури и доколку сте во врска.

Вага

Патувањето кое е планирано за оваа недела може да ви донесе нови пријатели. Кога станува збор за љубовта, ќе чувствувате доза на напнатост од страна на саканата личност.

Шкорпија

Ситуацијата на училиште ви е нестабилна и сте загрижени. Кога е во прашање полето на љубовта, имате променлив однос и не знаете на што сте со саканата личност.

Стрелец

Ве очекува недела во која ќе имате многу обврски, но и ќе донесете некои нови одлуки. На полето на љубовта имате многу несогласувања со партнерот кој ја покажува својата лоша страна.

Јарец

Можно е да имате многу обврски, но можни се и многу средби со пријателите. Кога е во прашање полето на љубовта, ве очекува посветеност од страната на саканата личност.

Водолија

Кога е во прашање училиштето, ве очекува мирна недела која нема да ви носи грижи. Во љубовта доаѓате до можност за ново познанство или некои нови одлуки.

Риби

Најдобро би било оваа недела да не носите важни одлуки, доколку не сте приморани. Љубовната ситуација ви е нестабилна и тоа не ви се допаѓа. Можно е да сте несигурни во партнерот, но и во себе.

Можеби ќе ве интересира: